Fotogalerie 2014 – Představení Peter Black

zpět na výběr fotogalerie

V úterý 7. 10. 2014 navštívili někteří žáci 7., 8. a 9. ročníků divadelní představení v Klubu Teplo v Přerově. Nebylo to však představení běžné. Mluvilo se v něm totiž anglicky. A to už byla pro většinu žáků výzva. Napínali uši, vzpomínali na nejrůznější slovíčka a fráze, a pokud měli v některých okamžicích pochyby, stačilo pořádně se soustředit a podle situací bylo možné děj pochopit. Navíc jim jako pomoc sloužil český komentář či česká slova, zakomponovaná v každé části představení. O čem představení vyprávělo a jak se žákům líbilo?  Čtěte dál a dozvíte se:)

Byl to příběh o muži jménem Petr Černý, který měl neuvěřitelnou smůlu a v jediný den ztratil všechen svůj majetek, svou lásku a vše, na čem mu záleželo. Začal žít na ulici, kde potkal plno zajímavých lidí. Během prvního dne si koupil kolo, ze kterého se radoval a které se stalo jeho jediným dopravním prostředkem. Za poslední peníze, které měl, si zaplatil nocleh v levném hotelu. Poté si našel práci v čínské čtrvrti, tam také dostával jídlo. Během jízdy na kole byl zraněn, naštěstí se ho podařilo zachránit. Na ulici ale zůstal.  Potkal tam další osoby bez domova, které mu pomohly, aby se znovu postavil na nohy.

Miroslav Briš, 7. A

Dne 7. 10. naše škola navštívila Klub Teplo, kde se odehrávalo anglické představení. Herci mluvili trochu česky, ale hlavně anglicky. Představení vyprávělo o životě muže – Petr Černý, kterému se zdál ošklivý sen. Doufal, že se nevyplní. Jenže to bylo naopak. Petr přišel o práci, dům a zabavili mu všechny věci. Stal se z něj bezdomovec. Neměl kde spát, proto šel za místní věštkyní, která mu předpověděla, že se v brzké době stane něco neuvěřitelného a že Petr začne žít nový život. Představení bylo super! Nejvíce se mi líbily kostýmy herců.

Michaela Vodičková, 9. A