Minivolejbal škol

Minivolejbal škol opět v Přerově

Po loňské úspěšné generálce se do Městské sportovní haly vrátil opět minivolejbal. Ve čtvrtek 12. prosince zorganizoval Volejbal Přerov ve spolupráci se ZŠ Velká Dlážka 1. kolo soutěže družstev základních škol Přerovska v barevném minivolejbalu. V hale celé dopoledne sportovalo 180 dětí z prvního stupně devíti základních škol.

V mladší kategorii (1. a 2. třídy) spolu v základní formě minivolejbalu – „žluté přehazované“ – soupeřilo 21 družstev ve 4 skupinách. Ta spolu během 2 hodin sehrála 84 utkání o nasazení do dalšího kola. Přestože nešlo ani tak o výsledek, jako o účast, bojovalo se na všech 10 hřištích jako na olympiádě o každý míč. Důležitější než vítězství, která určitě potěšila, byla evidentní radost ze hry, která byla vidět na všech hráčích i trenérech – učitelích.

Ve starší, oranžové, kategorii byla účast ještě větší, takže organizátoři přistoupili k jejímu rozdělení na mladší (3. třídy) a starší (4. a 5. třídy). Ve dvou samostatných turnajích tak bojovalo 41 družstev v 5 skupinách. Hra už mnohem více připomínala klasický volejbal a v každém utkání panovala opět bojovná atmosféra. Ačkoliv úroveň dovedností, a tedy i výsledků, byla různá, ze hřiště odcházeli všichni opět spokojení. Opět se potvrdilo, že pokud se našim nejmenším někdo intenzivně věnuje, mohou z nich v pozdějším věku vyrůstat velké volejbalové talenty.

Na závěr byli všichni aktivní účastníci odměněni bez přihlížení k výsledkům účastnickým diplomem a sladkou odměnou. Všichni doufáme, že to nebude jejich poslední dekorace a že se opět sejdeme ve druhém kole, které se na stejném místě odehraje ve druhé polovině února 2020.

Velké poděkování za neutuchající nadšení patří všem účastníkům, za výbornou práci všem trenérům a v neposlední řadě i organizátorům celé akce, zvláště pak Radaně Dokoupilové, která neúnavně „odřídila“ maratón všech 234 utkání.

Doufáme, že i další kola budou podobně úspěšná a že se podaří v Přerově opět vychovat další úspěšné volejbalistky a volejbalisty.